Prihlásiť
 
 


Aktuality

FR SR - nové informácie

Sprava_databaz, 20.03.2018

Finančná správa dnes vydala metodický pokyn k aplikácii výnimky z povinnosti evidovať tržbu fyzickou osobou s ťažkým zdravotným postihnutím v súvislosti s používaním elektronickej registračnej pokladnice. Informácia bola vydaná o spôsobe elektronického podávania daňového priznania k dani z príjmov cez portál finančnej správy.

FS - Predĺžené úradné hodiny

Sprava_databaz, 19.03.2018

Finančná správa vychádza v ústrety svojim klientom. Vzhľadom na to, že počas posledných marcových dní sú už pravidelne veľmi vyťažené daňové úrady, rovnako ako Call centrum finančnej správy, predĺži finančná správa úradné hodiny. Na podanie daňového priznania k dani z príjmov zostávajú už len približne dva týždne.

Zdaňovanie digitálnych platforiem

Sprava_databaz, 19.03.2018

Od 1.1.2018 sa novým spôsobom upravujú povinnosti daňovníkov, ktorí v Slovenskej republike vykonávajú činnosť prostredníctvom digitálnych platforiem, cez ktoré sa poskytujú služby prepravy a ubytovania. Zdaňovaniu digitálnych platforiem sa preto venovala aj Konzultačná rada prezidenta finančnej správy. Na stretnutí sa zúčastnili aj zástupcovia Zväzu hotelov a reštaurácií, keďže ponúkajú svoje ubytovacie kapacity aj prostredníctvom digitálnych platforiem.  

Nové informácie - FR SR

Sprava_databaz, 19.03.2018

Finančná správa vydala dnes informáciu týkajúcu sa uplatňovania paušálnych výdavkov, okrem toho bola aktualizovaná informácia k spôsobu elektronického podávania dokumentov cez portál FS.

Finančná správa - časté otázky

Sprava_databaz, 19.03.2018

Finančná správa opätovne zhrnula vo svojom externom newsletteri časté otázky, tie sa týkajú najmä podávania daňových priznaní.


© SKDP 2010